geplaatst op 25 maart 2019 in categorie: Overig, Alles
Bezoek aan de educatieve tentoonstelling ‘Wie ben ik, wie was jij?’
Het Nationaal Archief heeft een nieuwe educatieve tentoonstelling gemaakt. Al speurzoekend komen kinderen in aanraking met allerlei echte archiefstukken en leren ze zich te verplaatsen in personen uit een andere tijd.
Een archief kan een waar walhalla zijn voor wie van geschiedenis houdt. Al die originele documenten uit vervlogen tijden waarin je kunt lezen wat de mensen toen deden, belangrijk vonden of bestraften, brengt het verleden dichterbij. Kinderen zien de lol er vaak minder van in en denken vooral aan stellingkasten vol stoffige mappen. Ook dat is te begrijpen, maar het Nationaal Archief (NA) liet het hier niet bij zitten en brengt het archief dichter bij de belevingswereld van het kind.
Chatten met historisch persoon
Het NA heeft de educatieve tentoonstelling ‘Wie ben ik, wie was jij?’ gemaakt voor klassen uit de bovenbouw basisschool en onderbouw middelbare school. De makers hebben in een donkere ruimte een interactieve speurtocht uitgezet waarbij je volop gebruik maakt van historische bronnen. Met behulp van oude brieven, kaarten en officiële documenten vind je de juiste antwoorden op de chatvragen op je tablet. Tijdens de speurtocht ‘chat’ je namelijk met een echt bestaand historisch persoon.
Meer informatie vindt u hier.